TRAKTORTEHNIKAS KURSI. IZMAIŅAS TRAKTORA PIEKABJU REĢISTRĀCIJĀ

Jauns gads, jaunas apņemšanās! Ieguldi savā attīstībā, traktortehnikas kursi būs lielisks veids kā pilnveidot sevi. Traktortehnikas kursi gūst aizvien lielāku popularitāti visu piedāvāto kursu vidū. Liela daļa izglītojamo mācās, lai strādātu savās saimniecībās. Nozarē trūkst speciālistu, un arī tehnoloģijas, kuras lauksaimniecībā lieto, prasa arvien lielākas zināšanas. Zemniekiem šobrīd jākonkurē, piemēram, ar būvniecības nozari, kur arī trūkst darbinieku un sola labas algas.

No 2020. gada sākuma traktortehnikai vairāki jauni nosacījumi.

Izmaiņas traktora piekabju reģistrācijā

2019. gada 31. decembrī beidzās pārejas posms, kura laikā, reģistrējot traktora piekabes, kā atbilstību apliecinošs dokuments varēja būt atbilstības deklarācija vai atbilstības sertifikāts. No 2020. gada 1. janvāra traktora piekabes reģistrācijai turpmāk būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts, kas noformēts atbilstoši Regulas Nr. 167/2013 prasībām. Ar ražotāja izsniegtu atbilstības deklarāciju turpmāk varēs reģistrēt tikai piekabes ar līdz 2019. gada 31. decembrim salīdzinātiem tehniskajiem datiem.

Stājas spēkā V izmešu posms motoriem

Tāpat, pamatojoties uz Regulu (ES) 2016/1628, no 2020. gada 1. janvāra stājās spēkā V posma izmešu normu prasības motoriem (apakškategorija NRE-v5). Līdz ar to beidzies pārejas periods N un M kategorijas motoriem, kad tos varēja reģistrēt un nodot ekspluatācijā, ja tie ražoti atbilstoši elastības shēmas prasībām. Tādējādi no šī gada stājies spēkā V izmešu normu posms visām traktortehnikas dzinēju jaudas grupām, bet saglabājas elastības shēmas prasības – III B, IV motoru izmešu posmiem un P, Q un R kategorijām.

2019. gada 1. augustā stājās spēkā izmaiņas traktortehnikas un tās piekabes pārbūves reģistrācijas kārtībā. Tādēļ pirms traktortehnikas reģistrēšanas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā Šengenas informācijas sistēmā jāpārbauda, vai reģistrējamā traktortehnika nav starptautiskajā meklēšanā. Tā plānots izskaust ES valstīs zagtas traktortehnikas vai tās piekabes reģistrāciju Latvijā.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” tiek piedāvāti arī traktortehnikas kursi. Apmācībās ir iekļautas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības! Tuvākie kursi 13. janvārī Talsos. Mūsu pasniedzēji ir jomas speciālisti un sniegs Jums vislabākās zināšanas, dalīsies pieredzē, lai Jūs veiksmīgi nokārtu traktortehnikas tiesības, un efektīvi pielietotu zināšanas praksē, kas Jums palīdzēs iekļauties darba tirgū un gūt panākumus. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, datumiem, lūdzu zvaniet  +371 20212064, vai rakstiet traktori@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.